Konspekt zajęcia
Cel główny:
- rozwijanie wyobraźni i kreatywności plastycznej
Cele szczegółowe:
- poznanie opowiadania z kanonu anglojęzycznej literatury dziecięcej "Little cloud" Ericka Carle
- zastosowanie techniki plastycznej: collage z waty
Formy pracy:
- storytelling, artwork
Pomoce dydaktyczne:
- prezentacja power-point,
- wata, kleje, niebieskie pisaki, kartki techniczne w niebieskim kolorze,
- flashcards
Zakres słownictwa:
- sheep, plane, shark, rabbit, tree, hat, clown,
- Little cloud changed into
Wiek dzieci: 6 lat
Czas zajęć: 45 minut
Umiejscowienie w programie:
II semestr, dzieci poznały słownictwo w ramach innych tematów (weather, animals, plants, carnival, vehicles), posiadają umiejętność rysowania prostego schematu przedmiotu
Przebieg:
II semestr, dzieci poznały słownictwo w ramach innych tematów (weather, animals, plants, carnival, vehicles), posiadają umiejętność rysowania prostego schematu przedmiotu
Przebieg:
Lp.
|
Zadanie
|
Cele
|
Interakcje
|
Opis
|
Czas
|
1.
|
Greetings.
|
- przedstawia się z użyciem
zwrotów: Hello, Hi
|
T - S
|
Children sit in circle. Teacher say:
"Hello", and they answer: "Hello, Hi". Each of them get a
few flashcards, when make five with teacher.
|
5 min
|
2.
|
Story.
|
- uważnie słucha czytany tekst
- zapamiętuje zwrot: Little cloud
changed into
- rozpoznaje przedmiot w oparciu
o jego nazwę
- poznaje opowiadanie
"Little cloud" Ericka Carle
|
T- S
|
Children listen the story and repeat words:
"" and take up the right picture.
|
10 min
|
3.
|
Activity.
|
- naśladuje ruchem opisywane czynności
|
S
|
Children show with their body the way to move
in things:
- fly like plane
- grow up like trees
- run like sheep
- swim like shark
- jump like rabbit
- mug like clown
- make a giant cloud.
|
5 min
|
4.
|
Relaxation.
|
- skupia uwagę i wyobraża sobie
wygląd przedmiotu
|
T - S
|
Children close their eyes and thinking about
teacher say: Image that you are a cloud. What does it look like? They breath
deeply and say the word of it: loudly and quietly in the same time.
|
5 min
|
5.
|
Art work.
|
- rysuje schemat obrazka
- stosuje technikę plastyczną: collage
z waty
- współpracuje w grupie
|
S - S
|
Divide student into groups of five. In each
group children draw their ideas with blue markers. The pictures must cover
all card. They stick the pictures with cotton wool, helping each other,
because they have on it only 10 minutes, and no more time.
|
10 min
|
6.
|
Exposition.
|
- utrawala poznany zwrot: Little cloud
changed into
- wyraża zadowolenie z wykonanego
zadania
|
T - S
|
Children make one circle. Put his pictures in
the middle of it. They walk around and look at all ideas and say all of ideas
in order, used words: "Little cloud changed into". Then they make a
applause and say: Goodbye.
Or: Teacher make a exposition with pictures.
All children say: "Little cloud changed into" in order.
|
10 min
|
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz